Nem vihetjük mindig magunkkal a kutyát, ha külföldre utazunk, vagy máshol szállunk meg, ahol nem engedélyezik ezt. A gazdik többsége barátra, rokonra vagy kutyaszitterre bízza az ebeket. Ha kutyapanziót választunk számára, vegyük figyelembe ezeket a szempontokat.
- Barátoktól, rokonoktól, más kutyatulajdonosoktól kérjünk tanácsot, hogy hol van megfelelő kutyapanzió. Legyen tiszta, rendezett, vegyék figyelembe a kutya ellátására vonatkozó egyéni igényeket. Épségben és egészségben kapták vissza onnan a kutyát? Nem voltak magatartási problémák vele? Nem lett bolhás?
- Bejelentés nélkül keressük fel a kutyapanziót, hogy lássuk a körülményeket. A személyzet nem jöhet zavarba a váratlan látogatástól.Készségesen kell körbevezetniük bennünket. Győződjünk meg a kennelek tisztaságáról, hogy mindegyik kutya láthatóan jó állapotban van-e és jól érzi-e magát. Lennie kell előttük friss ivóvíznek, és megfelelő fekhelyüknek.
- A megfelelően működő panzióban a kutya érkezésekor és távozásakor is megnézik, hogy bolhás-e. Ha gond van, azonnal kezelik. Elvárják, hogy rendelkezzen a szükséges oltásokkal, például a kennelköhögés ellenivel is.
- A kennelbe vihetünk otthonról hozott eledelt, játékokat. ha kérjük, akkor konzervtápot adnak neki, nem pedig száraz eledelt.
- Adjuk meg telefonszámunkat, amelyen elérhetnek bennünket, valamint az állatorvosunkét és egy megbízható barátunkét is arra az esetre, ha valami történne, amíg távol vagyunk.
- Fontos, hogy minden nap rendszeresen mozgassák meg a kutyákat.
( Forrás: Dogmopolite Kutyapanzió és napközi)